Ne hagyd, hogy a körmeid tönkremenjenek
Egy tökéletesen jó manikűr lepattogzása az élet egyik legbosszantóbb frusztrációja. A gél lakk megjelenése és használata igazi megmentés, ha arra gondolunk, mennyi bosszúságot okozott a gépelés vagy csomagok kibontása hagyományos módon manikűrözött körmökkel. Bár nagyszerű érzés a hagyományos manikűr által nyújtott rugalmasság, a gél lakk sokkal tartósabb, a manikűrözések közötti időket a lehető leghosszabbra engedi nyújtani.
Az erősített gél lakkozással a manikűr két-három hétig is eltarthat, de a szokásos lakkozással szerencsések vagyunk, ha öt-hét napig kibírjuk letöredezés nélkül. A tartósság mellett a gél másik nagy előnye, hogy keményebb védelmet nyújt a természetes köröm számára, ami fokozott körömnövekedést eredményezhet.
Sajnos ez a tartósság és védelem durva hatást gyakorolhat a körmökre. Csökkenhet az ellenállóképessége, gyengébbé válhat és hajlamosabb lehet a töredezésre. Mindenki szeretné ezt elkerülni, ezért van néhány dolog, amit szem előtt kell tartania körmeid egészségének megőrzése érdekében, amikor zseléket kérsz. Összeszedtük, hogy mi az a 4 hiba, amit el kell kerülnöd a körmeid egészségének megóvása érdekében.
01 | Gél lakk manikűröket kérsz egymás után
Mivel a zselés körömlakk eltávolítása és felhordása nagymértékben elhasználhatja a körmöket, érdemes az egyes manikűrök között várakozási időket hagyni. Ha kéthetente folyamatosan új zselés körmöket kérsz, a körömlemez gyorsan kimerül és a jól záró lakkréteg alatt megfullad. Ez a köröm kiszáradásához, és végső soron, töredezéséhez vezethet, ezért ügyelj arra, hogy a gél lakkok használata között legyen ideje regenerálódni a körmeidnek. Fontos, hogy a professzionális műkörömépítő szakember felmérje a körmöd állapotát az egyes manikűrök között, hogy megállapítsa, károsodás nélkül használhatóak a körmeid a gél lakk adta lakkozási szabadságnak.
02 | Túl sokáig hagyod körmeiden a gél lakkot
Mivel a zselés gél lakkot tartóssága miatt hetekig lehet hordani a legapróbb letöredezés nélkül is, a manikűr élettartamának meghosszabbítása csábító. Ezzel szemben, legfeljebb két-három hét elteltével távolíttasd el szakemberrel a gél manikűrt, megelőzve ezzel a körömágyak és a kutikulák károsodását. A gél lakk manikűr túlnyújtása nemcsak a körmök gyengüléséhez vezethet, hanem potenciálisan káros baktériumokat is elrejthet. A gél lakk öregedésével a lakkréteg kissé megemelkedhet, ezzel lehetővé válik a nedvesség bejutása a lakk és a köröm közé. Az állandóan nedves környezet pedig kiváló táptalaja számos baktériumnak vagy gombának.
03 | Szakember nélkül próbálod meg eltávolítani a régi gél lakkot
Ha egy zselés manikűr túl régóta van fent vagy lassan elkezd leválni, kísértést érezhetsz, hogy magad távolítsd el. A szakértők azonban ezt nem tanácsolják, a gél lakk eltávolításának legbiztonságosabb módja, ha szakember végzi, még akkor is, ha olcsó lakkról van szó.
Ha egyáltalán nem tudsz elmenni a szalonba eltávolításra, azt javasoljuk, hogy először óvatosan reszeld le a lakk tetejét, amivel eltávolíthatod a fényes felületet. A lemosáshoz használt aceton így már képes behatolni a gél rétegeibe és fel tudja oldani a lakkozást. Áztass vattagombócokat acetonba, majd tegyél egy vattakorongot minden körmödre, és csomagold be egyesével alumínium fóliában. Hagyd a körmeiden ezeket az acetonos pakolásokat 10-15 percig, majd egy fából készült kutikulanyomóval finoman told le a gélt a körömlemezekről. Befejezésül enyhén csiszold le a köröm felületét egy polírozó eszközzel, majd kend be körömápoló olajjal a körmeidet és a kutikulát, hogy hidratáld őket.
04 | Nem használsz kutikulaolajat
A körmök károsodását a rugalmasságuk alapján lehet felmérni: a normál és egészséges körmök némileg rugalmasak, de minél keményebb és masszívabb a köröm, annál valószínűbb, hogy eltörik. Mivel a hideg időjárás és a szél szárazzá teszi a bőrt, a kutikula megfelelő hidratálása nagy változást hozhat. Ezenkívül, a gél lakk eltávolításához használt aceton rendkívül kiszáríthatja a körömágyat, és idővel a körmök törését vagy törékennyé válását okozhatja.
A körömszárazság megelőzése és leküzdése érdekében azt javasoljuk, hogy használj kutikulaolajat. Az olaj segít gyorsan hidratálni a körmöket és a kutikulát, különösen a téli időszakban.
Ha határozottan prioritás, hogy a körmeid jól nézzenek ki lakkozással és az erősített zselés gél lakk a kedvenc és tartós választásod, minden alkalommal gondold meg jól, hogy akarod-e két hétnél tovább nyújtani a manikűrök közötti időt.