Telefon

+36 70 740 3701

E-mail

baroccobeautybar@gmail.com

Nyitvatartási idő

Hétfő - Szombat: 9:00 - 20:00

Küld el egy ismerősödnek:

A Luum AI-alapú Lash Robotja finoman meghosszabbítja a szempillákat

| |
Műszempilla építő robot, mit hoz még a jövő?
A Luum műszempilla építő robot mikroszkopikus méretű “kézügyességgel” rendelkezik.

Egy percig hagyjuk, hogy magadba szívhasd ezt a tényt.

A Luum vezérigazgatója, Philippe Sanchez szerint a szempillahosszabbítási eljárás ideális a robotika számára, mert fárasztó munka az emberek számára. A műszempillákat építő pillások nem csak nagy odafigyelést igénylő munkát végeznek, de fizikailag is megterhelő számukra. Az egyes pillák elhelyezze sok ügyességet és koncentrációt igényel, és akár két-három órát is igénybe vehet.

A Luum robot ugyanezt az eljárást – amikor újabb pillaszálakat épít a meglévők mellé – kevesebb mint 20 perc alatt képes elvégezni.

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Robotika a szépségiparban

Sanchez elmondta, hogy a Luum a semmiből fejlesztette ki prototípus robotokat. A robotok működéséhez szabadalmaztattak egy technológiát is, amely a mesterséges intelligencia egy formája, a robotika és a számítógépes látás kombinációja. A cég a mesterséges intelligenciát a szempillahosszabbításokhoz igazította, és fogyasztói kísérleteket folytattak a fejlesztése érdekében. Tervük szerint még ebben az évben San Franciscóban megnyitják az első önálló stúdiót, ahol bárki számára elérhetővé válik az eljárás.

Jóga könyvek Karácsonyra - Yogabazaar
Jóga könyvek Karácsonyra - Yogabazaar

A Luum műszempilla építő robot mikroszkopikus méretű “kézügyességgel” rendelkezik, és Sanchez azt állítja, hogy a folyamat biztonságosabb és pontosabb is, mint az emberi kézzel történő szempilla felvitele. A COVID-19 világjárvány idején már az is biztonságosabb, ha egy ember mellett robot van, mintha órákon keresztül egy ember lélegezne a vendég körül (akár maszkban is). Bár a robot helyettesíti azt a személyt, aki egyébként elvégezné az eljárást, a Luum Lash Robotnak továbbra is szüksége van egy emberre a gép működtetéséhez.

“A gép nem helyettesít senkit” állítja Sanchez. „Nehéz munka ez ma. Nagy koncentrációt igényel, és fárasztó. Mostantól ez a személy kihasználhatja a gép adta lehetőséget, és időt tölthet testreszabott, esztétikai útmutatást nyújtó szolgáltatás kialakításával.”

A Luum Lash műszempilla építő robot nem csak biztonságos, de pontosabb is, mint az emberi pillaépítés – állítja a Luum.

Hogyan működik a Luum műszempilla építő robot

A robotot úgy hozták létre, hogy úgy működjön, mintha egy szempilla-specialista lenne – de ahelyett, hogy két keze lenne, két, a csipeszhez hasonló robot karja van. Ezek úgy vannak kialakítva, hogy úgy lássa az ügyfeleket, mint egy technikus szeme: „A gépet számítógépes látás működteti” – mondja Rachel Gold, a Luum társalapítója és marketingvezetője. A számítógépes látás a mesterséges intelligencia egy olyan típusa, amely megtanítja a számítógépeket a képek megértésére és értelmezésére. 

Jóga könyvek Karácsonyra - Yogabazaar
Jóga könyvek Karácsonyra - Yogabazaar

Az egyik robot elszigeteli a természetes szempillákat, míg a másik felveszi a hosszabbításhoz használt pillákat, ragasztóba mártja, és pontosan a természetes szempillára fekteti. „Az „agyuk” lényegében ezekből a kis számításokból épül fel, amelyek úgy viselkednek, ahogyan a neuronok – mondta Harding. „Az egyik robot egy elszigetelt szempillát keres rugalmas karok segítségével, és azt mondja a másik robotnak: ‘Hé, gyere ide, és helyezz ide hosszabbítást.’ A behelyező robotnak pontosan tudnia kell, hogy hol van a térben, hogy pontosan tudja a pillát elhelyezni a szempilla tetejére.” Nem kis teljesítmény, tekintve, hogy a szempilla és a hosszabbítás is csak “körülbelül száz mikron átmérőjű” – teszi hozzá Harding. Az eljárás nemcsak felgyorsítja a szempillahosszabbítás alkalmazását, hanem segít minimalizálni az emberi hibákat is. “A szempillák olyan aprók, hogy manipulálásuk az emberi képességek határán van a látás és a kézügyesség szempontjából” – mondja Gold. “De a robotika számára ez teljesen természetes.”   

Biztonsági óvintézkedésként a pálcák rendkívül kényesek – Gold a súlyukat a tollakéhoz hasonlítja – és érzékenyek a legkisebb nyomásváltozásra, még a tüsszentésre is. “A földrengések gyakoriak az öböl térségében” – mondja Gold -, így a gép a legkisebb elmozdulásra azonnal leáll. 

A műszempilla építés egyre népszerűbb szépségápolási szolgáltatás

A műszempilla építő robot jelenleg körülbelül 125.000 dollárba (körülbelül 50 millió Forint) kerül. Ez komoly tőkebefektetés egy szépségszalon számára, de Sanchez szerint ez egy számolható befektetés, ami négy- vagy ötéves folyamat alatt megtérülhet. A vezető professzionális szempillaművészek 250-350 dollárt kapnak egy munkáért, és Sanchez úgy véli, hogy a robottal végzett szolgáltatás kevesebb, mint 200 dollárba kerül. Bár a különbség kicsinek tűnhet, idővel meglehetősen nagy megtakarítást lehet elérni, mivel a szempillák végül kihullanak, az ügyfeleknek pedig vissza kell térniük egy újabb szolgáltatásért. A robotok behozatala a szalonokba alacsonyabb költséget jelent a vendég számára, és kíméletesebb munkát a műszempilla építő szakember számára.

„Az ember kreatív vonásokkal fejezheti be a szolgáltatást, és most sokkal több ügyfelet tudnak kiszolgálni egy nap alatt” – mondta Sanchez. „A robot azért van itt, hogy sok művészt képessé tegyen arra, hogy még produktívabban szolgálja ki az ügyfeleket, és ténylegesen elvégezze azt a munkát, amely sokkal kifizetődőbb. Ez egy másik nézet annak vizsgálatáról, hogy a technológia hogyan növelheti a munka termelékenységét.”

A Luum megalakulása

Nathan Harding, aki megalapította az Ekso Bionics-t, és előtte kifejlesztett egy emberi exoskeletont (külső vázrendszer, amelyet mozgássérültek rehabilitációjánál vagy nehéz fizikai munka megkönnyítésére használnak), alapította meg a Luumot. Sanchez vezetői és globális marketing pozíciókat töltött be a Nike-nál és a Starbucksnál. 2019 novemberében csatlakozott a céghez. A mai napig az oaklandi, kaliforniai székhelyű vállalat 10 millió dollárt gyűjtött össze a Foundation Capitaltól és másoktól. És 15 alkalmazottja van.

Tavaly a cég be tudta mutatni, hogy biztonságosan tud szempillát helyezni az ember szemhéjára. Azóta a vállalat bővítette robotja kapacitását. A következő hónapokban a vállalat folytatja a technológia fejlesztését. Luum a kaliforniai Berkeleyben készíti a korai robotokat egy veterán mérnökcsapattal, akik jártasak a számítógépes látás területén. A robotok Japánban készülnek majd.

„Megfeszítjük a robotika határait, a számítógépes látás határait” – mondta Sanchez.

Kapcsolódó: Masszázsrobot: ezt ne hagyd ki

Jóga könyvek Karácsonyra - Yogabazaar
Jóga könyvek Karácsonyra - Yogabazaar

Küld el egy ismerősödnek:

Ajánlott cikkek